Početna strana > Hronika > Nemačka: Fudbaleri Partizana savladali su Keln 1:0 u meču trećeg kola Lige konferencije

četvrtak, 06. oktobar 2022.

Fudbaleri Partizana ostvarili su važan trijumf u Kelnu, u meču trećeg kola Lige konferencije. Svetozar Marković postigao jedini pogodak na meču, već u devetom minutu. Crno-beli preuzeli prvo mesto na tabeli Grupe G, sa istim brojem bodova kao i Nica. U narednom kolu, Keln dolazi u Beograd.

Kraj meča, pobeda Partizana 1:0

90+' Igraće se još sedam minuta nadoknade vremena

90' Andrade propušta priliku da overi pobedu

Još jedan sjajan kontranapad crno-belih u poslednjim trenucima regularnog toka meča - Gomeš je dodao zemljaka Andradea, koji u situaciji jedan na jedan šutira pravo u golmana Švabea.

76' Nova izmena u crno-belom timu

Umesto Andrije Pavlovića u igru ulazi Aleksandar Lutovac.

67' Prva izmena u timu Partizana

Umesto povređenog Kvinsija Meniga, Petrić na teren šalje Patrika Andradea.

64' Velika šansa za Pavlovića

Partizan je propustio još jednu lepu priliku - posle prodora Meniga odlično je šutirao Pavlović, ali Švabe fantastičnom intervencijom spasava svoj tim.

62' Preti Partizan preko Meniga

Odličan kontranapad crno-beli umalo pogotkom da završi Kvinsi Menig, ali je golman Švabe dobro intervenisao.

59' Keln sve opasniji

Dobar napad domaće ekipe udarcem je završio Onžej Duda, ali je lopta otišla pored gola crno-belih.

52' Inicijativa Kelna bez gola

Bolje je Keln ušao u drugo poluvreme, pokušali su nekoliko puta igrači nemačkog tima, ali bez ozbiljnije opasnosti po gol Popovića.

46' Nastavljen je meč u Kelnu

Poluvreme, Partizan vodi u Kelnu 1:0

Dobro izdanje crno-belih u prvih 45 minuta. Crno-beli vode golom Markovića od 9. minuta, a imao je beogradski tim priliku i da uveća prednost.

Keln je u većem delu susreta imao terensku inicijativu, ali je retko dolazio do gola Popovića.

41' Stativa za Partizan

Veliku gužvu ispred gola Kelna umalo da iskoristi Urošević, ali je njegov udarsac do stativce skrenuo golman Švabe. Sve je počelo od sjajnog soloprodora Dijabatea.

31' Velika prilika za Dica, Popović brani

Još jedan dobar napad Kelna - ovoga puta centaršut je stigao sa leve strane, a usamljeni Dic sa samo nekoliko metara šutirao glavom pravo u Popovića.

23' Adamjan pogađa prečku

Prva ozbiljnija prilika za domaći tim na meču - Adamjan psole centaršuta sa desne strane šutira glavom, ali pogađa gornji deo prečke Partizanovog gola.

20' Terenska inicijativa Kelna

Povukli su se crno-beli posle vodećeg gola i čekaju svoju šansu iz kontranapada. Keln je preuzeo terensku inicijativu, ali nije uspeo da stvori ozbiljniju priliku pred Popovićevim golom.

9' GOOOL! Partizan vodi golom Markovića!

Odličan početak crno-belih u Kelnu - Natho je izveo slobodan udarac, a Sveta Marković bio najviši u skoku i zatresao mrežu nemačke ekipe!

1' Počeo je meč u Kelnu

Odata počast Milutinu Šoškiću

Pre početka meča, navijači dva tima aplauzom su odali počast nekadašnjem golmanu i Partizana i Kelna, Milutinu Šoškiću, koji je preminuo pre dva meseca.

Utakmicu sudi Španac

Rikardo de Burgos je glavni sudija meča, a pomagaće mu zemljaci Roberto del Palomar i Iker De Francicko.

Meč se igra na "Rajn-energi stadionu" u Kelnu.

Ofanzivna postava crno-belih

Trener Partizana Gordan Petrić izuzetno ofanzivno ulazi u meč - u sastavu su dva napadača (Pavlović i Gomeš), ali i dva krilna igrača (Menig i Dijabate).

Sastavi timova

Keln: Švabe, Šindler, Kilijan, Soldo, Pedersen, Duda, Martel, Kajnc, Huseinbašić, Dic i Adamjan;

Partizan: Popović, Filipović, Vujačić, Marković, Urošević, Traore, Natho, Menig, Dijabate, Pavlović i Gomeš.